17.05.2017

Potyczki po raz siedemnasty

272 uczniów z 15 szkół podstawowych i 11 szkół gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Zduńska Wola, miasta i gminy Szadek oraz z Zapolic weźmie udział w XVII Powiatowych Potyczkach Matematycznych, które odbędą się w piątek, 19 maja w naszej szkole. Początek o godz. 8.15.

Uczniowie w ciągu godziny w sześciu kategoriach rozwiązywać będą cztery zadania przygotowane przez Czesławę Knul – prezesa Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”. Następnie prace zostaną zakodowane i będą sprawdzane przez 22 nauczycieli matematyki.

Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród odbędzie się w piątek, 26 maja o godz. 13.00 w siedzibie szkoły.  Dla laureatów w każdej kategorii przygotowano nagrody rzeczowe.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Marcin Studniarski, Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik i Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha.

img

2
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 2
  • 8
Komentarze