29.05.2017

Miły gość w przedszkolu

23 maja do naszego przedszkola zawitał bardzo ważny dla nas Gość – Pan Henryk Staniucha-Wójt Gminy Zduńska Wola. Na zaproszenie przedszkolaków pojawił się w przedszkolu, aby poczytać dzieciom znane i lubiane przez wszystkich bajki. Nasze przedszkole od lat promuje czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych poprzez uczestnictwo w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, a w tym roku również poprzez innowacje: „Odkryj w sobie talent” oraz „W zaczarowanym świecie książek – Przyjacielu czytam Tobie, a ty mnie”.

Na początek grupy starsze wysłuchały „Roszpunki”.  Starszaki z uwagą i w skupieniu słuchały Pana Wójta. Następnie sala zapełniła się maluchami,  dla których bajki stanowią nieodłączny element każdego dnia w przedszkolu. Pan Wójt przeczytał im znaną opowieść o „Czerwonym Kapturku”. Dzieci chłonęły każde usłyszane słowo i żywo interesowały się losem małej bohaterki.

Dodatkowym elementem przybliżającym dzieciom słyszany tekst była prezentacja z ilustracjami z bajek wyświetlana podczas czytania. Na zakończenie zarówno grupy starsze, jak i młodsze uczestniczyły w krótkiej dyskusji na temat wysłuchanych bajek, do której włączył się Pan Wójt i pani dyrektor ZGSPiP w Czechach – Anna Stoparczyk. Dzieci nie zapomniały również o własnoręcznie przygotowanych podziękowaniach dla naszego Gościa.

img   img

2
Dodaj Komentarz
 • 3
 • 1
 • 5
Komentarze
 • wojkowice
  wojkowice
  79.175.xxx.xxx
  2017-05-30 19:43 | Temat: SKO
  ODPOWIEDZ

  ☀️ڿڰۣ ☀️ڿڰۣ ☀️ڿڰۣ
   ╔════╗_____❤
  ║░╔╗░║____❤
  ║░║╚═╝___❤
   ║░╚══╗__❤
  ╚══╗░ _❤
  ╔═╗║░║❤
  ║░╚╝░║❤
  ╚════╝SERDECZNIE POZDRAWIAM...
  ☀️ڿڰۣ ☀️ڿڰۣ ☀️ڿڰۣ ☀️ڿڰۣ ☀

 • BasiaSKO
  BasiaSKO
  83.6.xxx.xxx
  2017-05-30 05:56 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Wczesno poranne pozdrowienia przesyła
  SKO Mszczonów