06.10.2018

Międzynarodowy Dzień Kropki

Już po raz drugi w naszym przedszkolu świętowaliśmy dzień kreatywnych pomysłów i nieszablonowego myślenia. Międzynarodowy Dzień Kropki zapoczątkowało wydanie przez Petera H. Reynoldsa książki pt. „Kropka”. Jest to historia dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia jej rysunek – kropka zawisł oprawiony w złotą ramę nad biurkiem nauczycielki plastyki.

Historia Vashti stała się inspiracją do działań dla milionów dzieci na całym świeci, tak aby mogły one uwierzyć w siebie i zastąpić słowa „nie umiem, nie potrafię” słowami „spróbuję, dam radę”.

W naszym przedszkolu tego dnia symbol kropki pojawiał się w wielu działaniach, które prowadziły przede wszystkim do pobudzania wyobraźni i wzmacniania dziecięcej wiary w siebie. „Zakropkowany” dzień tak bardzo spodobał się przedszkolakom, że swoje pomysły przeniosły również na grunt rodzinny. Zachęcamy do lektury książki „Kropka” Petera H. Reynoldsa i do odważnych działań na co dzień.

img   img

img   img

img

3
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 17
  • 12
Komentarze