28.06.2018

Marta i spółka na gali w Katowicach

Finał tegorocznej edycji programu Młodzi Przedsiębiorczy odbył się 15 czerwca br. w centrali ING Banku Śląskiego, 12 zespołów uczniowskich ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski zaprezentowało projekty, które wyróżniły się kreatywnością i innowacyjnością.

ING Bank Śląski oraz Fundacja ING Dzieciom są partnerem programu edukacji ekonomicznej i na rzecz przedsiębiorczości - Młodzi Przedsiębiorczy, realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt ma na celu budowanie postaw przedsiębiorczych i podnoszenie kompetencji finansowych młodzieży.

W ramach projektu uczniowie na dedykowanej platformie internetowej rozwiązywali  zadania z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, a następnie realizowali własny projekt z pomocą nauczycieli i mentorów. Program uczy oszczędzania, dysponowania i zarządzania pieniędzmi. Przekłada się to na rozwijanie takich umiejętności jak kreatywność, innowacyjność, podejmowanie ryzyka, planowanie i skuteczna realizacja przedsięwzięć.

Program realizowany jest od 9 lat przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tegorocznej edycji ING Bank Śląski podzielił się wiedzą oraz udzielił finansowania, a Fundacja ING Dzieciom dała pomysł na nową koncepcję programu i nowe formy edukacyjne. W tym roku w programie udział wzięło 600 uczniów z 58 szkół, pracujących w 120 zespołach oraz 68 nauczycieli. 

Nasz zespół w składzie: Anna Kubiak, Nikola Szafran, Marta Smarzyk, Weronika Witczak oraz Maciej Kaczmarek przedstawili swoją firmę „GET OUT”- czyli pokój zagadek.

OBEJRZYJ FILM

   img  img

img

img

1
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 24
  • 25
Komentarze