13.04.2016

Gminny Dzień Zdrowia w naszym przedszkolu

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. Nasze przedszkolaki postanowiły już od poniedziałku wkroczyć w tematykę zdrowotną. Zajęliśmy się wszystkimi aspektami naszego zdrowia – psychicznym, fizycznym i duchowym.

Kulminację naszych działań stanowił czwartkowy występ dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Na małej sali gimnastycznej w towarzystwie pani v-ce dyrektor Ewy Wojtasik, nauczycieli oraz wybranych rodziców, dzieci przygotowały występ artystyczny pt. „Bajka o witaminach” . Na początek poznaliśmy Jasia i Małgosię oraz bardzo przyjazną Babę Jagę, którzy opowiedzieli nam o tym, co warto jeść, aby być zdrowym. 5-latki, które wcieliły się w postaci owoców i warzyw zachwalały walory smakowe i zdrowotne swoich produktów.

3-latki wystąpiły w układzie tanecznym „Witaminki, witaminki”, a 4-latki zaśpiewały piosenkę „Witaminowa piosenka”. Przedszkolaki z grupy 4,5-latków odegrały rolę witamin i w poetycki sposób opowiedziały o ich znaczeniu w naszym organizmie. Na zakończenie dziewczynki z grupy 5-latków wystąpiły w brawurowym układzie tanecznym pt. „Olimpiada w Jarzynowie”. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, a tuż po nich czekała na przedszkolaków niespodzianka. Naszą placówkę odwiedziła pani pielęgniarka Agnieszka Kucharska – mama Mikołaja. Opowiedziała ona dzieciom o trudnej, ale jakże wdzięcznej pracy w szpitalu. Oswoiła z widokiem strzykawki i igły, a najodważniejszym zrobiła zastrzyk „na niby”. Przedszkolaki z ciekawością oglądały przybory przyniesione przez panią Agnieszkę i chętnie zadawały pytania dotyczące jej pracy. Na zakończenie podziękowały za miłe spotkanie i stanęły do pamiątkowego zdjęcia.

Na tych wydarzeniach dzień pełen atrakcji jednak się nie skończył. Zdobytą wiedzę należało zastosować w praktyce, więc 5-latki przygotowały samodzielnie pyszne i zdrowe kanapki, a 3-latki owocowe szaszłyki.

Tydzień zdrowia zakończyliśmy we wspaniałym nastroju, a rady dotyczące naszego samopoczucia i wzmacniania odporności będziemy stosować na co dzień.

 

img                              img

 

img                             img

 

img                            img

 

img                           img

0
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 22
  • 18