27.06.2022

Giganci nauki

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Prezes IPN Karol Nawrocki 22 czerwca wręczyli certyfikaty i zaświadczenia uczestnikom szkoleń „Giganci nauki. Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”. Łącznie w tegorocznej edycji przedsięwzięcia wzięło udział prawie 300 nauczycieli z całej Polski.

Z rąk Ministra Edukacji i Nauki oraz Prezesa IPN zaświadczenia i certyfikaty odebrała wybrana grupa pedagogów. Ze względu na tematykę w szkoleniach uczestniczyli nie tylko nauczyciele przedmiotów humanistycznych, ale również matematycy i fizycy.

Szkolenia dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych to efekt porozumienia podpisanego przez IPN i MEN w 2016 r. Podczas zajęć nauczyciele mogli pogłębiać swoją wiedzę, poznawać nowe materiały i narzędzia multimedialne. Dowiedzieli się także, jak zdobytą wiedzę wykorzystać procesie dydaktycznym. Następnym etapem było opracowanie autorskiego scenariusza zajęć dydaktycznych, którego elementy wykorzystano podczas tworzenia pakietów edukacyjnych dla szkół, w tym gry planszowej „ Giganci nauki”. Scenariusz został opracowany przez nauczyciela historii - panią Ewę Pędziwiatr.

 

Relacja TVP Polonia (kliknij)

  img   img

img

0
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 5
  • 11