19.05.2018

Europejski Uniwersytet Latający w Czechach

Europejski Uniwersytet Latający to ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych z miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Realizowana jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

„Europejski Uniwersytet latający” 17 maja 2018r., zawitał do Zespołu Szkół w Czechach. Dzięki podjętej inicjatywie młodzież nabyła wiele informacji na temat Unii Europejskiej oraz wzięła udział we wspaniałej zabawie. W naszej szkole gościliśmy Pana Piotra Kaczyńskiego - byłego pracownika w Parlamencie Europejskim, gdzie doradzał polskiej delegacji Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL), wykładowcę Europejskiego Instytutu Administracji Publicznej (EIPA) w Maastricht. Warsztaty prowadził  Pan Tomasz Racławski – były wiceprzewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej, prowadzący własną fundację „Projekt Spontan”, która zajmuje się edukacją pozaformalną młodzieży. Specjalnie do nas przyjechała również Pani Magdalena Świderska -koordynatorka projektów CEO w Warszawie, z którą współpracujemy.

W warsztatach wzięły udział klasy II oraz III gimnazjum. Młodym ludziom czasami trudno jest zrozumieć zachodzące w Unii Europejskiej zmiany czy procesy. Dlatego ważne są programy i spotkanie właśnie takie jak dzisiejsze. Obejmujące tematykę unijną. Aby nie tylko wyjaśniać, ale także zaciekawiać uczniów Zjednoczoną Europą.

Europejską lekcję w Czechach zakończyła dyskusja o tym, w jaki sposób udział w różnych programach europejskich wpływa na podniesienie kompetencji, wiedzy i umiejętności młodych ludzi, jak to przekłada się na ich udział w rynku pracy.

 img

img

img

4
Dodaj Komentarz
 • 21
 • 10
 • 3
Komentarze
 • patka1
  patka1
  80.53.xxx.xxx
  2018-05-20 19:40 | Temat: Aktyw SKO Wilkowo
  ODPOWIEDZ

  Pozdrawiam serdecznie i na bloga SKO Wilkowo zapraszam:-D

 • SP2RABKA
  SP2RABKA
  83.22.xxx.xxx
  2018-05-20 11:14 | Temat: :))
  ODPOWIEDZ

  Lubisz rozwiązywać zadania matematyczne ? Jeżeli TAK to weź udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym – „Ach te procenty, odsetki, wydatki” . Nie musisz wysyłać tradycyjnego listu z odpowiedziami, zrobisz to elektronicznie na pocztę e-mailową.
  więcej informacji na https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-sp-2-rabka-zdroj/zapraszamy-do-internetowego-konkursu-matematycznego/

  🌺ڿڰۣڿ🌺ڿڰڿڰۣ__
  Z niedzielnymi pozdrowieniami do Was wpadam

 • SylwkaskoOrzysz
  SylwkaskoOrzysz
  77.112.xxx.xxx
  2018-05-20 09:19 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Miłej niedzieli blogowi przyjaciele.

 • JurekG
  JurekG
  31.1.xxx.xxx
  2018-05-19 20:51 | Temat: SKO SP 2 Rabka-Zdrój 🏫🏦🏬
  ODPOWIEDZ

  Super! Pozdrawiam serdecznie ze słonecznej Rabki-Zdroju 🌞🌞🌞 zapraszam na bloga naszej szkoły: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-sp-2-rabka-zdroj/