24.01.2018

Dzień Zdrowego Żywienia

Zdrowe odżywianie od kilku lat stało się w przedszkolu jednym z priorytetów. Przedszkolaki doskonale orientują się w tym, co jeść, aby nasze pożywienie dostarczało organizmowi jak najwięcej korzyści. Na co dzień starają się włączać do swojej diety zdrowe produkty rezygnując z przetworzonych.

Ukoronowaniem całorocznych działań w przedszkolu jest Dzień Zdrowego Żywienia, podczas którego dzieci z grupy 3,4-latków zapoznały się z poszczególnymi piętrami Piramidy Zdrowego Żywienia na podstawie opowiadania "Zwierzątka ze zdrowego zakątka" Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Pokolorowały różne produkty, a następnie na podstawie zdobytej wiedzy ułożyły Piramidę Zdrowego Żywienia. Najsmaczniejszym punktem dnia okazały się szaszłyki owocowe, które znikały w ogromnym tempie.

Pozostałe grupy utrwalały swoją znajomość piramidy poprzez różnorodne quizy i zagadki. Degustowały zdrowe produkty oraz oglądały filmy edukacyjne z serii: „Jak powstaje…?” Dzięki zaangażowaniu dzieci również rodzice mogą wdrażać w domu zasady zdrowego odżywiania, czego dzieci obiecały skrupulatnie pilnować. 

img   img

img

img

3
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 1
  • 9
Komentarze