20.05.2020

Dziękczynienie za św. Jana Pawła II

„Nie bójcie się iść drogą świętości” – Jan Paweł II

17 maja 2020r., w przeddzień 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, nasza wspólnota szkolna uczestniczyła w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. prałat Dariusz Kaliński. W Liturgii wzięli udział nauczyciele, uczniowie i rodzice Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach.

Cieszyliśmy się także z obecności Pana Henryka Staniuchy - Wójta Gminy Zduńska Wola oraz Pana Janusza Sakiewy - Przewodniczącego Rady Gminy Zduńska Wola. Msza świętej odbyła się w Bazylice Mniejszej w Zduńskiej Woli. Tak droga sercu świętego papieża młodzież brała czynny udział w Eucharystii. Włączyła się w proklamowanie Słowa Bożego, modlitwę powszechną, procesję z darami. Darem był m.in. tort ze 100  serc wykonany przez uczniów placówki.

Homilię wygłosił ksiądz proboszcz, który przypomniał nam wszystkim testament świętego Jana Pawła II - przesłanie Jego pontyfikatu, iż mamy być „na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi”.

Na zakończenie Mszy świętej młodzież w akcie zawierzenia, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, powierzyła Bogu wspólnotę szkolną oraz naszą parafię. Uroczystość zakończył występ uczennicy Aleksandry Ignaczak, która wykonała hymn z racji jubileuszu urodzin naszego Patrona „Nie zastąpi Ciebie nikt…”

Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali nad przygotowaniem tej uroczystości, a w szczególności Paniom - Grażynie Marczewskiej i Barbarze Chwiałkowskiej.

img   img

img   img

img   img

1
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 11
  • 20
Komentarze