07.10.2018

Dwie Krajowe Odznaki Jakości eTwinning

W ubiegłym roku szkolnym grupa 5-latków pod opieką pani Agnieszki Besser-Krysiak brała udział w dwóch projektach eTwinningowych.

Pierwszy z nich, którego byliśmy współzałożycielami razem z partnerami z Serbii nosił tytuł  „Symbols in the eyes of children (NTC system)”. Dotyczył on pisania i czytania opowiadań lub wierszy zapisanych w postaci znaków. Każda placówka miała za zadanie wybrać opowiadanie i przedstawić jego treść za pomocą symboli. Partnerzy mieli za zadanie odkodować tekst i porównać go z tekstem oryginalnym. W projekt ten zaangażowały się również przedszkola z Turcji. Nasza międzynarodowa współpraca i zaangażowanie w realizacji zadań projektowych zaowocowały przyznaniem Krajowej Odznaki Jakości – NQL, która otwiera nam możliwość ubiegania się o odznakę europejską.

Drugi projekt, w którym braliśmy udział jako uczestnicy „Traffic and transportations” również zdobył Krajową Odznakę Jakości – NQL. To niesamowite wyróżnienie, zwłaszcza, że to nasz pierwszy rok działań w międzynarodowych projektach.

Oba projekty wzbogaciły nas o szereg doświadczeń związanych ze współpracą z przedszkolami z innych państw. Przedszkolaki z Czech miały możliwość porozmawiać z dziećmi między innymi z Turcji, Serbii oraz Słowacji podczas wideokonferencji prowadzonych w ramach zajęć. Wspólnie realizowały zadania projektowe, układały dla siebie piosenki, tworzyły gry internetowe i chwaliły się efektami swojej pracy.

Cieszymy się, iż nasza praca, która była dla nas przede wszystkim dobrą zabawą została doceniona. 

img

img

2
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 9
  • 12
Komentarze