17.01.2017

"By dziecko było tym, kim jest – czyli o prawach dziecka”

Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Prawa dziecka są więc naturalną konsekwencją praw człowieka. Praw tych nikt nie może dziecko pozbawić.

Edukacja w zakresie praw dziecka jest bardzo ważna w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Świadome swoich praw dziecko jest świadomym obywatelem w dorosłym życiu, dlatego od wielu lat w naszej szkole kładzie się nacisk na budzenie tej świadomości, rozpowszechnianie wiedzy na ten temat i dbanie, aby prawa dziecka były respektowane. 

11 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły przedstawili najpierw dla swoich kolegów i koleżanek, a następnie dla rodziców montaż słowno – muzyczny pt. „By dziecko było tym, kim jest – czyli o prawach dziecka”.

Wcielając się w rolę Kopciuszka, macochy, Czerwonego Kapturka, królowej, księżniczki, wilka i przedstawiciela Rzecznika Praw Dziecka przypomnieli najważniejsze prawa, ale również takie wartości jak tolerancja, równość i szacunek dla drugiego człowieka.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pań: Beaty Skrzypczyńskiej oraz Alicji Kowalskiej.

img   img

img   img

img   img

 

1
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 18
  • 6
Komentarze