01.03.2018

Agnieszka triumfuje

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu… ”

Tymi słowami zachęcono uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiła uczennica Agnieszka Kwiecień z klasy IIIc gimnazjum. Pod kierunkiem pani Ewy Pędziwiatr uczennica przygotowała prace w II kategoriach: praca historyczno-literacka oraz praca plastyczna. Miło nam poinformować, iż ogłoszono już wyniki na etapie regionalnym, gdzie nasza uczennica triumfuje:

Kategoria: szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

Prace literackie – szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce

Agnieszka Kwiecień, ZSPiP im. Jana Pawła II w Czechach.

Prace plastyczne – szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne:

Wyróżnienie:

Agnieszka Kwiecień, Zespół SP i Przedszkola im. Jana Pawła II

Uroczyste podsumowanie I etapu regionalnego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Poznaniu odbędzie się w niedzielę, 4 marca 2018 r. w Hali Sportowej Gimnazjum nr 54, ul. Newtona 2.

Teraz trzymamy kciuki za etap ogólnopolski, gdzie Agnieszka będzie walczyć jako jedyna z województwa.

imgimg

 

3
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 9
  • 6
Komentarze