28.03.2018

21 marca - niezwykły dzień w naszej szkole

21 marca to naprawdę niezwykły dzień. Wszyscy wiedzą, że tego dnia obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny i nie tylko. Dla nas ten dzień był bardzo uroczysty. Świętowaliśmy obchody Światowego Dnia Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury). UNESCO działa w dziedzinie kultury, sztuki i promowania zasad poszanowania praw człowieka.

Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję".

Nasza szkoła w tym szczególnym dniu uroczyście obchodziła nie tylko Dzień Wiosny i Dzień Poezji, ale również promowała wiersze ,,Ku pokrzepieniu serc” z okazji 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny. 

Zorganizowaliśmy konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie od I klasy szkoły podstawowej po gimnazjum. Wszyscy uczestnicy doskonale "wcielili'' się w swoje role. Zaprezentowali szerokiej publiczności doskonałe prezentacje i postawę godną miana patrioty. Dodatkowo uczniowie klasy III c wykonali wspaniałą wiosenną dekorację sali.

Jury miało trudną rolę w ocenianiu. Wszyscy zostali nagrodzeni za udział gromkimi brawami i dyplomami. Wyniki konkursu ogłosimy na najbliższym apelu.

img   img

img   img

4
Dodaj Komentarz
 • 16
 • 11
 • 10
Komentarze
 • Graża
  Graża
  83.9.xxx.xxx
  2018-03-29 09:01 | Temat: SKO Bratian
  ODPOWIEDZ

  Pozdrawiam w chłodny Wielki Czwartek.

 • spczaszyn
  spczaszyn
  83.24.xxx.xxx
  2018-03-28 22:18 | Temat: :)
  ODPOWIEDZ

  Dobrej nocy, pozdrawiamy.

 • SylwkaskoOrzysz
  SylwkaskoOrzysz
  37.7.xxx.xxx
  2018-03-28 22:15 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Witamy i zapraszamy do wysłuchania ,,Piosenki o SKO" z 1956 r. w nowej odsłonie zespołu ,,NEONUTKI" z Orzysza.

  https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-sp-orzysz/neonutki-ocalily-od-zapomnienia-piosenke-o-sko-z-1956-r/

  https://www.youtube.com/watch?v=HWsGbpQQl_8

  Jesteśmy ciekawi Waszej opinii.

 • PSP13Radom
  PSP13Radom
  188.146.xxx.xxx
  2018-03-28 19:12 | Temat: Pozdrowienia
  ODPOWIEDZ

  Wczoraj kury tak gdakały, nasze jajka oszalały... malowały się w paseczki, i w kółeczka i wstążeczki. Teraz wszystkie krzyczą – Hurra! Hurra! Wesołego Alleluja!