15.01.2023

Trójkowicze biorą udział w akcji "Poznaj Polskę"

#PoznajPolskę PODSUMOWANIE UDZIAŁU NASZEJ SZKOŁY W PRZEDSIĘWZIĘCIU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI „POZNAJ POLSKĘ” – EDYCJA JESIENNA 2022

Jesienią bieżącego roku w naszej szkole odbyły się trzy wycieczki zorganizowane w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Program zakłada organizację wycieczek szkolnych, w ramach których uczniowie odwiedzają miejsca z listy punktów edukacyjnych opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Koszt udziału w wycieczce dofinansowany jest przez ministerstwo w kwocie nieprzekraczającej 80% całkowitego kosztu wyjazdu.
W dniach 5-6 października uczniowie klas 5F i 6B wyjechali do Warszawy. Podczas dwudniowej wycieczki odwiedzili między innymi: Belweder – Zespół Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Łazienki Królewskie w Warszawie, uczestniczyli w spacerze z przewodnikiem po zespole zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach i przeprowadzali eksperymenty w Centrum Nauki Kopernik. Zobaczyli również warszawskie Stare Miasto z Placem Zamkowym i Rynkiem.
16 listopada zorganizowana została wycieczka klas 8G i 8E do Wrocławia. W jej trakcie uczniowie nie tylko zobaczyli wrocławski Rynek i Ostrów Tumski, czyli wyspę katedralną, ale skorzystali z oferty centrum wiedzy o wodzie „Hydropolis”, gdzie zgłębiali tajniki wody i wszystko, co z nią związane. Mieli możliwość usiąść w batyskafie oraz lokalizować wraki statków. Z zainteresowaniem przyglądali się modelom stworzeń głębinowych. W sali poświęconej trzem stanom skupienia obserwowali symulację zamieci śnieżnej oraz ogień z pary wodnej. Podczas pobytu we Wrocławiu odwiedzili również rotundę, w której prezentowany jest niezwykły obraz pt. Bitwa pod Racławicami namalowany przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka, a przedstawiający słynne zwycięstwo wojsk polskich z czasów powstania kościuszkowskiego 1794 roku.
Podobny program miał wyjazd klas 5D i 5E do Wrocławia, który odbył się 23 listopada. Uczniowie również odwiedzili interaktywne centrum wiedzy o wodzie „Hydropolis” i zobaczyli Panoramę Racławicką. Zawitali także na starówkę i odwiedzili wrocławski Stary Rynek. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, zwiedzanie uzupełniono jednak wizytą na wrocławskim jarmarku bożonarodzeniowym.
Udział we wszystkich trzech wycieczkach został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” będącego częścią „Polskiego Ładu”.
Bartosz Rybko
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu 
0
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 17
  • 9