15.01.2023

Dbamy o zdrowie-rak piersi.

Początek nowego roku to czas, w którym podejmujemy różne postanowienia. Jednym z takich dobrych nawyków jest dbanie o zdrowie. Plakaty i pogadanki o raku piersi.

Początek nowego roku to czas, w którym podejmujemy różne postanowienia. Jednym z takich dobrych nawyków jest dbanie o zdrowie.
W zeszłym tygodniu na lekcjach wychowania do życia w rodzinie dziewczyny z klas 7 i 8 obejrzały film instruktażowy dotyczący raka piersi oraz wykonały plakaty. Do akcji włączył się Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej i plakaty wykonane przez dziewczyny z obu szkół zawisły w holu naszej szkoły.
Akcję zwieńczyło spotkanie uczennic klas 7 i 8 z przedstawicielkami Towarzystwo Średzkich Amazonek, Panią Prezes Anetą Oporowską oraz Panią Kamilą Jarotą. Odbyło się ono 11.01.23 r. w stołówce szkolnej.
Celem spotkania było przekazanie najważniejszych informacji dotyczących profilaktyki raka piersi oraz pokazanie jak dokonywać samokontroli piersi. Były również ćwiczenia praktyczne - badanie zdrowych i chorych piersi na fantomach.
Program przygotował Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją i tekst „TOWARZYSTW OŚREDZKICH AMAZONEK Towarzystwo Średzkich Amazonek profilaktyka" WSIE @” Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i ludzie stoją   Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby 
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „TOWARZYSTWO ŚREDZKICH AMAZONEK VIELKOPOLSKA IDZIAKTYWNYCH IDZI”  Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i tekst
0
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 18
  • 3