29.11.2018

Zajęcia z funkcjonariuszami policji dla kl. VII - VIII

Dnia 13.11.2018r. odbyły się zajęcia z funkcjonariuszami rzeszowskiej policji dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzestępczości oraz substancji psychoaktywnych.

img

Młodzież kl. VII - VIII została pouczona o odpowiedzialności karnej po ukończeniu 13 roku życia.  Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przedstawili zarys postępowania w przypadku popełnienia przez ucznia czynu zabronionego, wykroczenia itp. zgodnie z Kodeksem Karnym. Omówili procedury i działania organów ścigania.

img

Prowadzący zwrócił również uwagę na rozróżnienie dochodzenia od przestępstwa oraz przypomniał o prawach jakie ma osoba pokrzywdzona. Podczas prelekcji skierowanej do uczniów funkcjonariusze omówili również zjawisko cyberprzestępczości – czego ono dotyczy, jak się objawia i w jaki sposób jest karane.

img

Został również poruszony temat dopalaczy – jako niezwykle niebezpiecznych substancji dla zdrowia i życia człowieka. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem, zadawali pytania, prowadzili dialog.

Zajęcia niezwykle ważne i potrzebne dla nastolatków.

Dziękujemy funkcjonariuszom za ich realizację.

1
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 13
  • 4
Komentarze