02.02.2021

Ruch to zdrowie :)

Kochani SKO-wicze kolejne rady od Lokaatki dla Was mamy :) Do zabawy zachęcamy! Przypominamy, że przed nami Test Wiedzy o SKO :)

Bądź aktywny – codziennie!

Regularny ruch pozwala utrzymać prawidłową wagę ciała, poprawić samopoczucie oraz dotlenić mózg, dzięki czemu dobrze śpimy i szybciej się uczymy.

Aby być aktywnym nie potrzebujesz żadnych specjalnych sprzętów. Wystarczy energiczny marsz do szkoły, wykonywanie prostych ćwiczeń np. przysiadów, skłonów, podskoków, a nawet pomaganie rodzicom w codziennych czynnościach, sprzątanie swojego pokoju, odkurzanie.

Czy wiesz, że dzieci i młodzież na aktywność fizyczną powinny przeznaczać co najmniej 60 minut każdego dnia? Jeśli chcesz, możesz rozłożyć swoje działania na krótsze okresy – co najmniej 10-20 minutowe.

img

Fot.: pixabay.com

Teraz, kiedy za oknem mamy prawdziwą, śnieżną zimę, zachęcam Cię do aktywności na świeżym powietrzu.

Baw się dobrze i nie zapomnij odezwać się do mnie w komentarzu. Z przyjemnością dowiem się w jaki sposób spędzasz swój czas na dworze :-).

Lokatka  

PS

Kiedy już zmęczysz się zabawami na śniegu - podczas odpoczynku w domu sięgnij po książkę „Ruszaj po zdrowie, czyli dlaczego warto prowadzić aktywny tryb życia”. Z publikacji dowiesz się, m.in. co to jest piramida żywienia oraz czym jest zasada fair play. Książka pomoże Ci także przygotować się do Testu wiedzy SKO.  

29
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 9
  • 0
Komentarze