02.03.2012

Pierwszacy poznają żyrafę Lokatkę

W dniu 1.03.2012 uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w pogadance na temat SKO. Wysłuchali między innymi historii Żyrafy Lokatki, którą potem z chęcią przedstawili na swoich rysunkach.

Uczniowie pierwszej klasy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji przekazywanych przez nauczycielkę dotyczących SKO. Dowiedzieli się wielu rzeczy o oszczędzaniu, podawali swoje propozycje, na co można przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze, ale najbardziej zaciekawiła ich historia żyrafy Lokatki i tego jak stała się symbolem SKO. Dlatego z wielkim zapałem przystąpili do rysowania własnej żyrafy.

Oto niektóre z wykonanych prac:

praca Adriana Ćwiklińskiego

żyrafa Jakuba Piotrowicza

praca Macieje Goniszewskiego

A to nasi uczniowie podczas rysowania:

 

 

 

Dla tych, którzy jeszcze nie znają historii Lokatki, krótka informacja:

Mała żyrafa, którą właśnie oficjalnie adoptował PKOBank Polski, została ochrzczona imieniem Lokatka. Urodzona 13 maja była niewielkim, jak na żyrafę,noworodkiem. Miała "zaledwie" ok. 180 cm wzrostu. Mieszka w warszawskim zoo ze swoimi rodzicami - Lissy i Largo.

Lokatka jest bardzo ciekawskim maluchem, chętnie podbiega do ogrodzenia, kiedy tylko zatrzymują się przy nim zwiedzający. Pod czujnym okiem mamy, która pilnuje, żeby maleństwu nic się nie stało, Lokatka wysuwa pyszczek przez kraty, jakby chciała przywitać się z każdym, kto przyszedł ją zobaczyć.
Bartosz Drabikowski z PKO BP wyjaśnił, że bank nie planował adopcji żyrafy. - Wiedzieliśmy, że chcemy adoptować jakieś zwierzę, ale nie mogliśmy przewidzieć, co urodzi się akurat w tym kwartale. Kiedy dowiedzieliśmy się, że na świat przyszła żyrafa, pomyśleliśmy, że dobrze by nas reprezentowała. Jest elegancka, wysoka  - dlatego wybraliśmy takie imię, gdyż mała żyrafa symbolizuje wzrost. Tak jak bankowa lokata – tłumaczy Bartosz Drabikowski, wiceprezes PKO BP. – W ten sposób obrazowo pokazujemy dzieciom, jak działa konto i że warto oszczędzać. Takie przykłady zapamiętają o wiele łatwiej niż książkowe schematy. Poza tym być może wykorzystamy naszą żyrafę do promocji naszych lokat.

 

Utrzymanie żyrafy kosztuję ok. 1000 zł miesięcznie. – Są mało wymagające. Jedzą liście i gałęzie akacji oraz specjalną karmę. Ale żyrafy, choć piękne i dostojne, są dość kapryśne i mają swoje grymasy – opowiada Zbonikowska. – Np. po odnowieniu pomieszczenia w żyrafiarni przez trzy tygodnie żadna z nich nie chciała tam choćby kopyta postawić, bo takie miały widzimisię. Czasami trzeba też się sporo napracować, by zaprosić je na noc pod dach z wybiegu.

 

A oto prawdziwa Lokatka:

Nadanie imienia

3
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 4
  • 16
Komentarze