22.09.2014

Konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków

Czy wiesz, że w Europie jest aż 50 państw a jeszcze więcej języków, bo aż 225 języków? A czy wiesz, że językiem europejskim o największej liczbie rodzimych użytkowników w Europie jest język rosyjski? Zaraz po nim niemiecki i turecki. Angielski jest 4-ty na tej liście jednak nadal pozostaje numerem jeden, jeśli chodzi o komunikację międzynarodową. Od 26 września 2002 roku obchodzimy Europejski Dzień Języków.

Pokaż swój pomysł na zachęcenie innych do podjęcia nauki różnych języków i stwórz plakat lub komiks promujący wielojęzyczność lub plakat pt. „ Pomysłów mam bez liku, dlaczego warto uczyć się języków”.

jezyk4.png
Pomysł na projekt:

Możesz pozdrowić innych w kilku językach, przetłumaczyć włoską lub francuską albo niemiecką piosenkę lub zaczerpnąć inspirację z przepisu na zupę rzymską poniżej aby stworzyć kociołek europejskich specjałów.


Projekty oddajemy do 25 września do nauczycieli języków. Wspólnie wybierzemy 9 najlepszych projektów i zamieścimy je na stronie internetowej naszej szkoły: www.zsi1.pl oraz nagrodzimy drobnymi upominkami.


Adresatami projektu są wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Bądź dumny ze swoich umiejętności językowych!


Your  Teachers: Dorota Klimkiewicz, Katarzyna Szulc-Kulesz, Magdalena Mielczarek, Mariola Malinowska, Elżbieta Zawadowska, Sylwia Kasica.

jzyk1.jpgjezyk3.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 15
  • 2