27.02.2013

Zbieramy nakrętki dla Tymka

W roku szkolnym 2010/2011 w naszej szkole rozpoczęła się akcja zbiórki plastikowych nakrętek od butelek po wszelkich napojach, plastikowych zatyczek, kapsli po środkach chemicznych dla Tymoteusza Bugli z Radlina. Mama Tymka - pani Irena Witek – Bugla prowadziła wówczas w klasie III a zajęcia z ramienia Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Przygoda”.

Tymek  choruje na mukowiscyzdozę – bardzo ciężką chorobę genetyczną, która wyniszcza cały organizm, powoduje włóknienie narządów (płuc, jelit, wątroby i trzustki). Pani Irena sama   wychowuje Tymka i razem z nim walczy o każdy dzień życia. Poświęca mu cały swój czas, serce i miłość, której jej nie brakuje. Jednak sama nie jest w stanie sprostać dużym kosztom leczenia, które miesięcznie pochłaniają 2000-3000 zł. Pieniądze z nakrętek trafiają na subkonto i  są przeznaczane na leki, inhalatory, nebulizatory. Obecnie Tymek ma już  problemy z przyswajaniem pokarmu. Musi dziennie przyjąć cztery razy więcej kalorii niż dorosły człowiek, żeby w jego organizmie zostało odpowiednio dużo substancji odżywczych. Będzie potrzebował przeszczepu płuc. Akcja zbiórki plastikowych nakrętek  w naszej szkole nadal trwa.

 

Workiznakrtkami.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 10
  • 17