04.06.2012

WAKACYJNY KONKURS!

Wakacyjny konkurs dla SKO - wiczów naszej szkoły z nagrodami!

OPIEKUN SKO OGŁASZA KONKURS Z NAGRODAMI DLA WSZYSTKICH SKO - WICZÓW NASZEJ SZKOŁY!!

Konkurs rozpoczyna się z dniem 04 czerwca i potrwa do września 2012r.

Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości (wagi) MAKULATURY. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły posiadający książeczkę SKO. Możecie poprosić o pomoc rodzinę oraz przyjaciół.

Makulaturę zbierajcie przez cały okres wakacji, we wrześniu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu - ważenie makulatury i wręczenie nagród dla najwytrwalszych zbieraczy :)


Cele konkursu:

- wdrażanie do oszczędzania poprzez wykorzystanie surowców wtórnych

- wzrost świadomości ekologicznej wśród uczniów

- prawidłowa segregacja odpadów

- kształtowanie postawy pracowitości, systematyczności oraz odpowiedzialności wśród uczniów

- działanie na rzecz środowiska

 

CO TO JEST MAKULATURA?

Makulatura – niepotrzebne lub zniszczone wyroby papiernicze, nadające się bezpośrednio do wtórnego wykorzystania w innych celach niż były przeznaczone pierwotnie lub nadające się jako jeden z surowców do produkcji nowego papieru.

W bibliotekarstwie – egzemplarze wycofane z różnych powodów z księgozbioru (np. dezaktualizacja, uszkodzenia), które nie nadają się do wykorzystania w żadnym innym celu, nawet na wymianę czy dary, a jedynie nadające się na przemiał, czyli na surowiec do produkcji nowego papieru.

W drukarstwie – arkusze zużyte podczas narządzania formy drukowej, arkusze niekompletne – nadmiarowe (przy publikacjach wieloskładkowych) oraz wszelkie defekty, czyli arkusze z wadami; w drukarni makulatura służy jako materiał opakowaniowy dla gotowych wyrobów, a może być również wykorzystywana jako element budowy bardziej skomplikowanych opraw w introligatorni.
W filatelistyce – wadliwie wykonane znaczki i całostki pocztowe, najczęściej odrzucane przez kontrolę techniczną drukarni i niszczone.
W introligatorstwie – pochodzące z drukarni, nieprzydatne lub niepotrzebne tam arkusze (oraz ich fragmenty) bez wad fizycznych, zadrukowane dwustronnie lub czyste z jednej strony są wykorzystywane do różnych zaawansowanych procesów introligatorskich jako jeden ze składników opraw.
W papiernictwie – wyroby papiernicze i ich resztki wykorzystywane jako jeden z surowców włóknistych przy produkcji nowego papieru.
W wydawnictwie – nakład (lub jego część) wycofany z magazynu lub sprzedaży, skierowany decyzją wydawcy na przemiał; decyzja spowodowana podobnymi czynnikami, jak w bibliotekarstwie.

 

 

dino.jpg


0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 6
  • 12