28.06.2013

Koniec roku szkolnego 2012/2013 - czas podsumowań

Dzisiaj odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w naszej szkole.

Koniec roku zazwyczaj zmusza do refleksji, przemyśleń i podsumowań. Dlatego postanowiliśmy trochę powspominać...

Rok 2012/2013 był drugim rokiem działalności SKO w naszej szkole.

Opiekunem SKO jest pani Kinga Rudzka-Kawa.

SKO zostało założone w grudniu 2011r. w Szkole Podstawowej im. M. Kowalskiego w Zaleziance.

Programem SKO zostali objęci uczniowie:

1) klasy „0”

2) klasy I

3) klasy II

4) klasy III

5) klasy IV

6) klasy V

7) klasy VI

Od stycznia 2012r. opiekun SKO prowadzi blog internetowy, na którym jest dokumentowana działalność SKO w naszej szkole.

W I semestrze odbyły się pierwsze z cyklu zajęć SKO dla uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Kowalskiego w Zaleziance. Zajęcia były poświęcone tematyce finansów, bankowości  i oszczędzania. Dokumentacja zdjęciowa i opis działań SKO były systematycznie zamieszczane na blogu internetowym SKO oraz na wystawce na korytarzu szkolnym w siedzibie szkoły.

W I półroczu roku szkolnego 2012/2013 od sierpnia do października 2012r. zostały wydane środki finansowe SKO w kwocie 3,000 zł, które zostały pozyskane z nagrody za zajecie I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Gazetka SKO”.

Ze środków SKO zostały zakupione między innymi: sprzęt nagłaśniający, gry dydaktyczne do klas, piłkarzyki, zestaw pomocy dydaktycznych z firmy Nowa Szkoła oraz nagrody do konkursów organizowanych przez opiekuna SKO.

W II półroczu roku szkolnego 2012/2013 uczniowie zapisani do programu SKO brali udział  w konkursach organizowanych zarówno przez Bank PKO Bank Polski jak również w konkursach organizowanych przez szkolnego opiekuna SKO.

Uczniowie z klas I-VI aktywnie organizowali „Słodkie wtorki”, podczas których sprzedawali wypieki i słodycze. Dochód ze sprzedaży został wykorzystany na cele zbierającej je w danym dniu klasy, m.in.: pokrycie kosztów wycieczki czy zakup pomocy dydaktycznych. Niewykorzystane kwoty w II półroczu roku szkolnego 2012/2013 zostały wpłacone na konto SKO.

Nasi Sko-wicze dzielnie oszczędzali przez cały rok i część z nich na pewno swoje oszczędności przeznaczy na wakacyjne wyjazdy.

Szkolny Opiekun SKO pragnie życzyć Wam, Sko- wiczom naszej szkoły, Dyrekcji, Stowarzyszeniu Rozwoju Społecznego "Zalezianka", Gronu Pedagogicznemu SP Zalezianka oraz wszystkim czytającym nasz blog udanego wakacyjnego wypoczynku, duuużej ilości słońca i dobrego humoru :) oraz aby spotkały Was niezapomniane przygody i zostały zawarte nowe przyjaźnie!

Udanych wakacji!!

Wasz Opiekun :)

ps. piszcie, gdzie się wybieracie na wakacje, lub też jakie miejsca udało Wam się odwiedzić :) czekam na komentarze!

2
Dodaj Komentarz
 • 14
 • 6
 • 20
Komentarze
 • kamila bracha
  kamila bracha
  193.59.xxx.xxx
  2013-07-16 14:28 | Temat: wakacje
  ODPOWIEDZ

  410 głos na tą wspaniałą szkołę.a jeśli chodzi gdzie wyjeżdżam na wakacje to nigdzie wole siedzieć w domu i odwiedzić blok sko lub poczytać książkę ps.miłych wakacji życzę oraz niezapomnianych wspomnień

 • Bibliotekara_SP1
  Bibliotekara_SP1
  178.43.xxx.xxx
  2013-06-28 21:39 | Temat: wakacje
  ODPOWIEDZ

  401 głosik i Pozdrowienia z Pińczowa. Cudownych wakacji życzę! :-)