15.07.2020

Hatetepes zachęca do gier i.....

15 lipca - Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego

To nieformalne święto obchodzone jest już od kilku lat.

Smartfony są nieodłącznym rekwizytem naszego codziennego życia. Wykorzystujemy je już nie tylko do rozmawiania i wysyłania SMS-ów. Dzisiaj, dzięki nim, przeglądamy internet, słuchamy muzyki, oglądamy filmy, logujemy się na konta bankowe oraz blogujemy na Szkolnych Blogach :)

Czasem warto jednak odłożyć sprzęt elektroniczny i przenieść się z wirtualnej rzeczywistości do świata realnego, w którym czekają na nas gry podwórkowe oraz planszowe. Można je wymieniać bez końca: Berek, W chowanego, Klasy, Grzybobranie, Chińczyk, Skoczki, Domino oraz „Rodzina Pieniążków” (aby ją pobrać kliknij w nazwę gry, a następnie wydrukuj ją i złóż).img

Jeśli nie mamy żadnej „planszówki” pod ręką, możemy zagrać np. w Kółko i krzyżyk, Kropki, Okręty - znane też jako Statki, Państwa-miasta - inaczej Inteligencja w wersji SKO, o której pisała niedawno Lokatka: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/o-sko/gra-panstwa-miasta-1/. Pamiętasz? :)
 img

Gier jest całe mnóstwo i często są bardzo „wciągające”, czyli wzbudzają nasze zainteresowanie i chęć do gry przez długi czas. 

Gry ruchowe - poprawiają sprawność, szybkość, refleks a także koordynację ruchową i kondycję fizyczną.  

Gry planszowe z kolei - rozwijają wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i inwencję twórczą – niczym nauka przedsiębiorczości w wydaniu dla dzieci :) 

Bez względu na swój rodzaj, gry wzmacniają więzi rodzinne, pogłębiają przyjaźnie oraz bawią, co z kolei sprzyja wydzielaniu się endorfin – związków wpływających na poczucie szczęścia, lekkości i odprężenia. 

Gry pozwolą Ci też sporo zaoszczędzić – po pierwsze dlatego, że są stosunkowo tanią rozrywką (w przypadku zakupu można nabyć jedną grę w kilka osób, grać wspólnie oraz się nią dzielić), a po drugie - w przeciwieństwie do gier elektronicznych, „zaoszczędzą” Twoje oczy.


Wyjrzyj za okno – czy dziś jest dzień w sam raz na zabawę na dworze / na polu, czy raczej na pozostanie w suchym i ciepłym domu?

A już jutro, bo na dziś smartfony odkładamy, podziel się w komentarzach nazwami i zasadami swoich ulubionych gier podwórkowych oraz domowymi zbiorami gier planszowych :)

Życzę Ci mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu!
Hatetepes

 
12
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 0
  • 9
Komentarze