15.12.2013

WYCIECZKA DO SIERAKOWIC I TUCHLINA

W środę 29 października br. uczniowie z klas II i III uczęszczający na zajęcia j. kaszubskiego pojechali na wycieczkę.

Najpierw udaliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, tam podzieliliśmy się na grupy. Część uczniów została pod opieką pani Emilii Recław (pracownika GOK-u). i nauczycieli. Nasi uczniowie zmierzyli się z niełatwym zadaniem – musieli odgadnąć nazwy dawnych narzędzi, opowiedzieć do czego służyły i narysować je. Później prezentowali swoje pomysły. Większość uczniów odgadła właściwie przeznaczenie starych sprzętów, co świadczy o ich szerokiej wiedzy. Zadanie nie było proste. Cała prezentacja zainteresowała wszystkich.

W czasie, gdy jedna grupa była na lekcji muzealnej, druga wraz z opiekunami udała się na spacer. Poszliśmy obejrzeć Pomnik Papieski, który jest główną atrakcją Sierakowic i drewniany kościółek. Potem grupy zamieniły się rolami.

Z Sierakowic pojechaliśmy do Tuchlina, gdzie znajduje się Kaszubskie Zoo Egzotyczne. Cała grupa wycieczkowa bawiła się tam świetnie. Uczniowie z zainteresowaniem podchodzili do klatek i akwariów, oglądali i brali na ręce zwierzęta. Pan przewodnik opowiadał wszystkim o życiu tych niesamowitych stworzeń znajdujących się w tuchlińskim zoo. Emocje naszych dzieci były ogromne. Najwięcej frajdy sprawiło uczniom trzymanie węża czy też legwana. Dzięki wizycie w zoo mogliśmy odkrywać tajniki świata egzotycznych zwierząt.

Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i pełni  wrażeń.

 

Wszystkich uczniów uczęszczających na j. kaszubski

czeka jeszcze wiele atrakcyjnych wycieczek!!!

0
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 6
  • 2