15.12.2013

,,TURNIEJ UŚMIECHU”-MECZE PIŁKI NOŻNEJ W NASZEJ SZKOLE

Sport to świetna okazja do kształtowania postaw i siły charakteru młodych ludzi. Zachęca do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, pomaga w realizacji marzeń, pobudza do działania! Uczy zasad Fair Play – nie tylko na boisku, ale także w życiu codziennym.

4 października 2013 w Zespole Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej odbyły się międzyszkolne rozgrywki piłkarskie w ramach ,,Turnieju uśmiechu”.

Organizatorem  było Stowarzyszenie ,,Nasza przyszłość”- Brodnica Górna, które pozyskało finanse w ramach projektu ,,IX Turniej Uśmiechu” z Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Powitania wszystkich przybyłych młodych piłkarzy i ich trenerów dokonała dyrektor szkoły, Beata Bieszka. Wcześniej trenerzy dokonali podziału, aby każda drużyna grała ze sobą. Następnie  chłopcy wybiegli na boisko i zaczęły się mecze piłkarskie. Zawodnicy dali z siebie wszystko, aby zdobyć jak największą liczbę goli. Niestety nie wszyscy mogli wygrać. Ale taki przecież jest sport. Wszyscy jednak doskonale się bawili przy dopingu kibiców.

W rezultacie rozgrywek piłkarskich ogłoszono następując wyniki:

I miejsce – VI klasa – SP nr 1 w Kartuzach

II miejsce - VI klasa - ZKiW w Brodnicy Górnej

III miejsce – V klasa – SP nr 1 w Kartuzach

IV miejsce – IV klasa –ZKiW w Brodnicy Górnej

Najlepszym piłkarzem okazał się uczeń SP nr 1 Damian Went, a bramkarzem Dawid Plichta z ZKiW w Brodnicy Górnej.

Na rozdanie dyplomów i nagród przybyła do nas  zastępca burmistrza p. Hanna Pionk.

Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania, Beata Bieszka podziękowała uczestnikom za wspaniałą, sportową rywalizacje i wręczyła dyplomy, medale i nagrody rzeczowe (I miejsce-drukarka; następne - radiomagnetofony)

Po zmaganiach na boisku wszyscy udali się na pyszną pizzę do restauracji ,,Złota Rybka”.

Piłka nożna to magiczny sport, chłopcy kopią piłkę od najmłodszych lat i może spełnią się ich marzenia, aby zagrać kiedyś w reprezentacji Polski.

 

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 6
  • 4