12.11.2012

SPOTKANIE Z MISTRZEM OLIMPIJSKIM W WIOŚLARSTWIE.

AK1.jpg

Dnia 12 listopada przybył do naszej szkoły Adam Korol, Mistrz Olimpijski z Pekinu 2008 roku.

Olimpijczyk przybył  do Brodnicy Górnej na zaproszenie Burmistrz Mirosławy Lehman oraz Pomorskiego Klubu Olimpijczyka im. Kazimierza Lipienia. Spotkanie  poprowadził Mirosław Begger („Kurier Kaszubski”) przedstawiciel Komisji Kultury i Edukacji Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Adam Korol to wybitny sportowiec, jeden z najlepszych wioślarzy wszechczasów, toteż spotkanie było arcyciekawe. Uczniowie naszej szkoły z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści wielkiego sportowca o drodze, jaką musiał przejść, aby złoty medal zagościł na jego szyi.

Następnie przyszedł czas na pytania, które zadawali panu Korolowi nasi uczniowie. A było ich mnóstwo, dotyczyły przede wszystkim życia sportowego, ale i też prywatnego. Prawdziwym jednak cymesem dla uczestników spotkania była możliwość zdobycia autografu wraz ze zdjęciem wielkiego mistrza. Poza tym uczniowie mogli zobaczyć i potrzymać złoty medal olimpijski. Prawdziwa gratka! Ach, co to był za emocjonujący dzień.

A może ktoś z naszych absolwentów w przyszłości zostanie tak znaną osobą, czas pokaże. Warto od najmłodszych lat

pracować na prawdziwy sukces.

 

copy_of_img002.jpg

 

img007.jpg

1
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 2
  • 7
Komentarze