15.12.2013

PAMIĘTAMY…NASZ UKOCHANY BŁOGOSŁAWIONY OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

29 października, w miesiącu wyboru Karola Wojtyły na papieża, przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, odbył się uroczysty apel poświęcony Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, którego kanonizacja odbędzie się 27 kwietnia 2014.

Jan Paweł II niestrudzenie głosił Ewangelię nawet wtedy, gdy milczał dotknięty chorobą. Dla milionów ludzi różnych ras, narodowości i wyznań był prawdziwym świadkiem Chrystusa. Uczniowie naszej szkole przedstawili historię życia Jana Pawła II w montażu poetycko- muzycznym. A uczynili to w sposób podniosły i uroczysty. recytując wiersze  i śpiewając ulubione pieśni Jana Pawła II.

Po apelu pani dyrektor, Beata Bieszka wraz z uczniami z samorządu szkolnego udała się na cmentarz, aby złożyć kwiaty  i zapalić znicz na grobie ks. Jana Tkaczyka, przyszłego patrona naszej szkoły..

To był z pewnością apel, który skłonił do refleksji każdego z nas. Nasi uczniowie byli jeszcze mali, kiedy odchodził od nas Jan Paweł II, ale ich rodzice pamiętają. Może tego dnia w niejednym domowym zaciszu snuto wspomnienia o Janie Pawle II.

0
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 1
  • 8