10.09.2018

Historyczna Gra Miejska – Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich

 

9 września 2018 roku sześciu uczniów klasy 6 wraz z opiekunami, uczestniczyło w Historycznej Grze Miejskiej – Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich, która była organizowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, z okazji obchodów Roku Konfederacji Barskiej oraz Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Trasa historycznej gry miejskiej to szlak miejsc związanych z bitwą Konfederatów Barskich z Moskalami, która miała miejsce w 1769 roku. Zadaniem każdego z uczestników było przebycie wyznaczonej trasy oraz zebranie pieczątek na dziesięciu stacjach rozlokowanych na terenie miasta Rzeszowa:

1. Kościół Reformatów

2. Zamek Lubomirskich

3. Letni Pałac Lubomirskich

4. Kościół Farny

5. Rynek i Ratusz 

6. Most na Wisłoku

7. Miejsce bitwy – wąwóz (ul. Na Skały, ul. Szczęsnego Morawskiego)

8. Powietna – obóz wojsk rosyjskich (skrzyżowanie ul. Traugutta, Nadbrzeżnej i Ogrodowej)

9. Kopiec Konfederatów Barskich

10. Rzeszowski Dom Kultury – filia Pobitno

Na trasę Historycznej Gry Miejskiej wyruszyliśmy punktualnie o godzinie 14:00. Pogoda nam sprzyjała, humory dopisywały. Po przejściu czterech pierwszych punktów zatrzymaliśmy się w „Starej Pączkarnii” aby przekąsić przepyszne pączki i nabrać sił na dalszą wędrówkę. Po zaliczeniu punktów nr 5 i 6 czekał na nas najtrudniejszy etap – trasa malowniczymi terenami wzdłuż Wisłoka. Jednak mimo ostatnich opadów deszczu trasa była bardzo dobrze przygotowana przez organizatorów i ten odcinek nie sprawił naszym uczniom wielu kłopotów. Do mety dotarliśmy około godziny 16.00 gdzie każdy z naszych uczniów dostał nagrodę – pamiątkową widokówkę oraz koszulkę.

Historyczna Gra Miejska była fantastyczną zabawą i za rok na pewno ponownie weźmiemy w niej udział!!!

 

 

 

8
Dodaj Komentarz
  • 23
  • 2
  • 17
Komentarze