15.06.2026

Ogólnopolski konkurs „Supermoc oszczędzania energii”

10 marca 2026r. uczniowie klasy 6a uczęszczający na zajęcia koła biologicznego wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Supermoc oszczędzania energii”. Wydarzenie było podsumowaniem programu „OZEdukacja Powered by ENEA Energia Wspólnoty – Jesteś energią przyszłości!”, realizowanego w 45 szkołach w całej Polsce.

Przez kilka miesięcy pracowaliśmy metodą projektową w dwóch równoległych obszarach:
– Część edukacyjna
Przygotowaliśmy projekt „Energia bez tajemnic”, w którym poznawaliśmy źródła energii, uczyliśmy się czytać rachunki za prąd oraz sprawdzaliśmy, jak można oszczędzać energię. Przeprowadziliśmy też doświadczenie z rowerem-ładowarką oraz ankietę badającą świadomość energetyczną uczniów, rodziców i nauczycieli. Na podstawie wyników przygotowaliśmy materiały edukacyjne dla społeczności szkolnej. Podczas konkursu zaprezentowaliśmy nasze działania.
– Część robotyczna
Zbudowaliśmy i zaprogramowaliśmy robota z klocków LEGO® Education, który wykonywał specjalne misje na planszy związanej z tematyką energii i odnawialnych źródeł energii.
 
Dzięki zaangażowaniu drużyny projektowej nasza szkoła została wyróżniona tytułem „Szkoły Przyjaznej Energii powered by Fundacja Enea” – jako placówka wspierająca edukację klimatyczną oraz rozwój nowoczesnych kompetencji przyszłości.
 
Gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w projekt i dziękujemy za ogrom pracy, ciekawość świata oraz energię do działania!
K. Stróżyk
Ogólnopolski konkurs „Supermoc oszczędzania energii”wyróżnieni uczniowie naszej szkoły
0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 7
  • 5