25.02.2020

UROCZYSTE PRZEKAZANIE SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W PRZECŁAWIU

W życiu każdej szkoły są wydarzenia, które pamięta się bardzo długo. Jednym z takich wydarzeń jest uroczystość przekazania sztandaru Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Przecławiu, która miała miejsce 21 lutego 2020r.

Sztandar jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły i należy mu się taki sam szacunek, jak symbolom narodowym. Dla społeczności szkolnej jest symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Sztandar uczy poczucia odpowiedzialności i troski o dobre imię szkoły, godnej postawy i zobowiązuje do przejmowania zasad postępowania Patrona Szkoły, czyli Jana Pawła II, który był człowiekiem o wielkim sercu, pełnym wiary i miłości, który kochał dzieci i to właśnie im, przez cały swój pontyfikat, powierzał przyszłość Kościoła.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w kościele p.w. Św. Jakuba w Przecławiu, podczas której bp Paweł Socha poświęcił sztandar. Po Mszy wszyscy przemaszerowali w korowodzie do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Na uroczystość przybyli dostojni goście – pan Jan Kosiński  Wójt Gminy Niegosławice, pan Stanisław Tomczyszyn Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, pani Wioletta Markulak przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., a także przedstawiciele lokalnych władz, dyrektorzy szkół,  instytucji współpracujących ze szkołą, radni, rodzice i przyjaciele szkoły. Wszystkich zgromadzonych bardzo serdecznie powitała Dyrektor szkoły -  p. Halina Tylka.

Poczet sztandarowy Rady Rodziców wniósł sztandar, później nastąpiło symboliczne wbijanie gwoździ, które symbolizują darczyńców. W kolejnej części uroczystości Sztandar został przekazany na ręce pani Dyrektor, a następnie przekazany reprezentantom szkolnego pocztu sztandarowego, którzy złożyli ślubowanie. Wszystkim zaproszonym gościom zaprezentowany został w całości  Sztandar Szkoły. Po prezentacji Sztandaru nastąpiło ślubowanie przedstawicieli klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przecławiu. Całość ceremonii przekazania sztandaru szkole zwieńczył występ uczniów klasy IV, pod bacznym okiem wychowawcy pani Angeliki Grono, o Janie Pawle II oraz krótki film ukazujący cały pontyfikat Papieża – Polaka.

            Uroczystość przekazania sztandaru szkole była powiązana z zakończeniem inwestycji termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przecławiu przez Gminę Niegosławice.

 

imgimgimgimg

7
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 13
  • 6
Komentarze