11.11.2020

"Palić, nie palić-oto jest pytanie?"

...czyli wyniki konkursu powiatowego.

Z przyjemnością ogłaszamy, że w powiatowym etapie konkursu "Palić, nie palić- oto jest pytanie?" I miejsce przyznano Wojciechowi Zimnemu- uczniowi klasy VI naszej szkoły. Gratulujemy!

Poniżej prezentujemy stworzony przez Wojtka apel:

 

"Palić, nie palić- oto jest pytanie?

Apel do kolegów i koleżanek.

 

Drogi kolego, droga koleżanko!

Mając na uwadze dobro Twojego zdrowia apeluję do Ciebie o nie sięganie lub zaprzestanie palenia e-papierosa. Być może jesteś w trakcie rzucania palenia innych wyrobów tytoniowych i wydaje Ci się, że e-papieros jest półśrodkiem, który okaże się pomocny. Niestety tak nie jest!

Palenie e-papierosów powoduje poważne schorzenia układu oddechowego i krwionośnego, takie jak astma czy udar mózgu. W nielicznych przypadkach może powodować również chorobę Alzhaimera. Być może jesteś młodym człowiekiem i wydaje Ci się, że nie dotyczy Ciebie ten problem, ale uwierz mi niewydolność oddechowa spowodowana paleniem e-papierosa zapewne nie zapyta Cię o wiek. Winowajcą może być właśnie szkodliwa para.

Uwierz mi proszę:

* nie warto używać e-papierosa, który jest szkodliwy dla Twojego zdrowia, wytwarzając toksyczne i rakotwórcze substancje;

* nie warto stosować produktu, który nie posiada dożywotniej gwarancji, ponieważ Twoje życie i zdrowie nie posiada reklamacji;

* nie warto wydawać pieniędzy na produkt szkodliwy dla zdrwia;

* nie warto wpadać w nałóg, który przynosi same negatywne skutki dla Twojego zdrowia.

Palenie e-papierosa może oprócz chwili ulotnej przyjemności dać Ci w gratisie nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, choroby dziąseł i zębów a także zwężenie naczyń krwionośnych a w konsekwencji śmierć. W przyszłości okaże się, że więcej straciłeś niż zyskałeś.

Rozumiem, że tak jak ja jesteś młody i zapewne rozsądny, dlatego apeluję: nie ulegaj presji otoczenia by sięgnąć po ulotny dymek z e-papierosa. Nie sięgaj po chwilę przyjemności, aby za chwilę mieć trudności.

Apeluję więc do wszystkich ludzi niepalących i palących - nie sięgaj więcej po e-papierosa, a jeśli widzisz, że ktoś z Towich równieśników pali e-papierosa, proszę nie bądź obojętny na Jego i Twoje zdrowie, którego nie jesteś w stanie kupić za pieniądze. " 

Wojciech Zimny

img

Na zdjęciu- autor apelu i laureat I nagrody- Wojciech Zimny.

 

Pełny tekst z ogłoszenia wyników można obejrzeć na stronie Pwiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrześni pod adresem www.psssewrzesnia.pis.gov.pl

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Drużyna Sko

 

 

12
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 6
  • 10
Komentarze