20.11.2017

Spotkanie z policjantami.

bezpiecznie w ruchu ulicznym

Ten wiersz w doskonały sposób ilustruje temat zajęć , które zostały przeprowadzone przez  zaproszonych policjantów.  Uczestnikami warsztatów byli uczniowie pierwszych i drugich klas.

                           

Po miłym przywitaniu, dzieci miały okazję zadać funkcjonariuszom przygotowane wcześniej  pytania. Chłopcy byli ciekawi, co należy zrobić , aby zostać policjantem, na czym polega ta praca. Dziewczynki zastanawiały się, czy też znalazłoby się miejsce dla nich w policyjnej drużynie,  jak bardzo jest to niebezpieczny zawód. Uzyskane odpowiedzi były wyczerpujące i zadawalające.

 

 Nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. W przeprowadzeniu lekcji wykorzystane zostało „Miasteczko edukacji drogowej”.

        

        

Na początek uczniowie zapoznali się z podstawowymi znakami drogowymi, przypomnieli sobie jak korzystać z sygnalizacji świetlnej, dowiedzieli w jaki sposób ruchem ulicznym kierują policjanci. Omówiono numery telefonów alarmowych, zwracając uwagę na informacje, jakie należy przekazać wzywając pomoc.