17.02.2015

Na koncie zyskasz więcej

Przed feriami

W czasie zajęć świetlicowych wywiązała się ciekawa rozmowa między uczniami- posiadaczami kont internetowych SKO i tymi, którzy swoje oszczędności przechowują w skarbonkach lub u rodziców.

Na pytanie: Gdzie uczniowie przechowują swoje oszczędności? Wszyscy z łatwością wskazywali miejsca gromadzenia pieniędzy. Czy jest to miejsce bezpieczne? Posiadacze kont internetowych bez zastanowienia odpowiedzieli, że tak. Ich pieniędzy pilnuje m.in. Pancernik - Hatetepes i są odpowiednio zabezpieczone. Posiadacze skarbonek przyznali, że czasami wyciągają pieniądze ze skarbonek  na drobnostki. A gdzie pieniędzy przybywa? Na koncie SKO z radością zawołali SKO- wicze. Posiadacze skarbonek próbowali przekonać, że skarbonka to super sprawa. Na to bardzo szybko  kontrę dali SKO-wicze, którzy również skarbonki mają, ale wirtualne.

Jak zwykle pomocna była Lokatka. Uczniowie  z zaciekawieniem oglądnęli filmiki „Ile zyskasz na oszczędzaniu”, „Jak założyć skarbonę” i Kilka słów o skarbonkach” na nurtujące pytania znaleźli odpowiedzi.

SDC17778.JPG

SDC17786.JPG

SDC17782.JPG

Mimo, że od 2 lutego 2015r. zmianie uległo oprocentowanie SKO Konto dla Ucznia, to i tak nasi SKO-wicze wiedzą, że pieniądze  gromadzone na koncie internetowym dzięki ich systematycznym wpłatom i % rosną.

do 2500 zł

SDC17790.JPG

nadwyżka ponad 2500 zł

SDC17792.JPG

SKO... to się opłaca ;-)

789
Dodaj Komentarz
  • 30
  • 21
  • 20
Komentarze