20.03.2011

Oszczędzamy złotóweczki na szkolne wycieczki i nie tylko!!!

Podzielcie się z nami na co chcecie przeznaczyć swoje oszczędności ze swoich książeczek SKO - piszczcie komentarze.

Korzystając z ostatnich jesiennych dni wybraliśmy się do stolicy. Mieliśmy w planach kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Pierwszym punktem programu było kino 5D Extreme (mieści się w centrum handlowym Fort Wola przy ul. Połczyńskiego 4 - www.kino5dextreme.pl ), w którym obejrzeliśmy film "Tsunami". Wierzcie, to dopiero moc wrażeń! Wielu z nas krzyczało. Przez około 15 minut poczuliśmy to co czuli ludzie w Chile, Indonezji i innych krajach podczas tsunami, które przeżyli.

Jak już ochłonęliśmy po tym "egzotycznym huraganie", pojechaliśmy do Muzeum Wojska Polskiego. Już przy wejściu w plenerze zobaczyliśmy samoloty wojskowe mniejsze i większe, armaty, kule armatnie i wiele innych obiektów militarnych. Wewnątrz oglądaliśmy broń palną, sieczną, umundurowanie żołnierskie. Warto było przyjechać szeptali chłopcy.

Punktem kulminacyjnym wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, otwarte kilka dni przed naszym przyjazdem. W centrum znajduje się ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach. Zaawansowane technologie i multimedia, proste rozwiązania dają możliwość ich samo-dzielnego testowania. Mogliśmy zobaczyć jak wielkie są możliwości ludzkiego organizmu, przekonać się jaki mamy wpływ na otaczający nas świat. Trzy godziny niecodziennej nauki, opartej na ćwiczeniach, które wykonywaliśmy samodzielnie, poruszając się tam gdzie prowadziły nas nasze zainteresowania. Zachęcamy do odwiedzenia Centrum - www.kopernik.org.pl

A potem wróciliśmy do domu ... bo czas się skończył. Na poznanie stolicy jeden dzień to stanowczo za mało !

Opowiedziała p. M.Rupińska.

 

warszawa.JPG

 

warszawa1.JPG

 

warszawa2.JPG

 

warszawa3.JPG

10
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 0
  • 14
Komentarze