27.02.2018

Zajęcia z zołnierzami amerykańskimi

Nasi SKO- wicze wzięli udział w zajęciach z żołnierzami amerykańskimi .

                       Wizyta żołnierzy USA ARMY w naszej szkole

 

           15 grudnia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Jednostce Wojskowej w Bemowie Piskim. Goście spotkali się z uczniami klasy 3b,3c i uczestniczyli w lekcji języka angielskiego klasy 4a i 4b.

          Zajęcia miały charakter odwróconej lekcji. Poprowadzili ją  uczniowie klasy 6a – Miłosz Kałęka i Adrian Gajewski .

Uczniowie klasy 6a,pod kierunkiem pani Maryli Chilińskiej, Lucyny Sczęsnej ,Iwony Raszczyk, przygotowali  scenariusz zajęć, karty pracy, a podczas zajęć pełnili rolę tłumaczy , liderów grup, reporterów, fotografów, kamerzystów.

            Żywa lekcja języka angielskiego dostarczyła naszym uczniom oraz gościom moc radości. Uczestnicy mieli możliwość wykorzystania elementów kodowania off- line, obejrzeli prezentację multimedialną  w języku angielskim o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce, przygotowaną przez Michała Józwika , pracowali  w grupach , a także wysłuchali kolęd w wykonaniu szkolnego chóru, prowadzonego przez p. Marine Mkrtczjan. Sporo emocji wzbudziło też  wspólne dekorowanie pierników.

        Miłym akcentem kończącym lekcję był moment wręczenia przez uczniów przygotowanych wcześniej prezentów, które otrzymał każdy amerykański żołnierz.

           Wspólna lekcja stała się doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności porozumiewania się w języku obcym, ale również do wzajemnego poznania . Do tego w tak wspaniałej atmosferze! Uczniowie opowiadali o swojej szkole, mieście, natomiast amerykańscy żołnierze z wielką  otwartością odwzajemniali się opowieściami o swoim kraju, rodzinach, tradycjach i zwyczajach, które pielęgnują.
          To było  naprawdę ciekawe przeżycie.

Dziękujemy bardzo Paniom: Wiolecie Lenkiewicz, Agnieszce Łazarczyk i Danucie Malinowskiej za pomoc w przygotowaniach tego spotkania, Rodzicom uczniów klasy 4a,4b,6a za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

                                Maryla Chilińska  , Lucyna Szczęsna –organizatorki spotkania

 

 

 

 

2
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 19
  • 15
Komentarze