30.05.2018

Świeto Rodziców

28 maja 2018 roku dzieci z klasy I A zaprosiły swoich rodziców na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty.

Uczniowie wspaniale zaprezentowali się w pełnym humoru przedstawieniu pod tytułem:  ASY Z PIERWSZEJ KLASY NA CYRKOWEJ ARENIE.

„(...)  - Dziś, proszę Państwa, cyrk zawitał do nas.
Program uroczy, na własne oczy, wnet każdy się przekona.
Wystąpią „Asy pierwszej klasy”, magicy- nie byle kto, najlepsi mistrze, znani sztukmistrze. Pokażą Państwu sztuczek sto.
Cyrkowy występ KOCHANYM  RODZICOM dają, bo bardzo ich kochają!
I pewnie u niejednego z Państwa pojawia się zdziwienie:
- Dlaczego cyrk , a nie jakieś inne zwyczajne przedstawienie?
Otóż dlatego moi mili , nie wiem czy to będzie dla Was zachęta:
-Skoro macie z dziećmi „niezły cyrk” na co dzień to, miejcie też i od święta ”. (...)

Rodzice byli zachwyceni oryginalnością przedstawienia oraz  niezwykłym talentem swoich dzieci.
Na cyrkowej arenie bowiem zaprezentowały się wszystkie dzieci z I a i każde z nich miało swój „popisowy numer”.
Swoje umiejętności akrobatyczne pokazały zwinne linoskoczki, rodzice mogli podziwiać żonglerkę talerzami, piłkami i obręczami. Wystąpił także słynny magik ze swoimi sztuczkami oraz fakir i zaklinacz węży w jednej osobie z numerem mrożącym krew w żyłach. Nie zabrakło też siłaczy ( grupa Salto-Mortale), którzy przed widownią zaprezentowali swoją niezwykłą siłę. Dziewczynki z grupy „Banialuki” zachwyciły zaś widzów przepięknym pokazem baniek mydlanych.
Na arenie nie zabrakło też cyrkowych klaunów. Komicy Zbychu i Rychu  rozbawili widownię do łez swoimi śmiesznymi skeczami. W finale cyrkowego przedstawienia odbył się Koncert Życzeń, w którym dzieci przekazywały swoim Mamom i Tatusiom serdeczne życzenia oraz śpiewały piosenki.

Potem uczniowie wręczyli rodzicom „cyrkowe prezenciki” i zaśpiewali „Sto lat” przy  okazałym torcie. Na koniec przy słodkim poczęstunku rodzice wraz z dziećmi i wychowawcą spędzili miło czas na wspólnych rozmowach. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna radości i dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze rodziców po raz kolejny dały wyraz temu, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone razem  z dziećmi.