07.10.2019

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 Października 2019r. nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day).

🔸 Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

🔹 Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W ramach projektu uczniowie klasy 2a i 7a zostali egzaminatorami, którzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę” wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

🔸 Zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia tworzyli Komisje. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał nagrodę – odznakę Experta Tabliczki Mnożenia, która była miłą pamiątką oraz motywacją do dalszej nauki. Osoby, które odpowiadały na wylosowane pytania ze znajomości tabliczki do 500 otrzymywały imienne certyfikatowy.

🔹Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 5862 szkół z różnych krajów świata.

img

5
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 15
  • 12
Komentarze