12.11.2018

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 7 listopada 2018r. odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

W tym szczególnym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice, nauczyciele i starsi koledzy. W bajkowej scenerii, w miłej, ale również bardzo podniosłej atmosferze, na dowód tego, iż uczniowie klas pierwszych są gotowi do odpowiedzialnego pełnienia funkcji ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piszu, musieli wykonać kilka zadań. Przeszli test wiedzy z patriotyzmu, wspaniale zaprezentowali swoje zdolności matematyczne, recytatorskie i wokalne oraz wykazali się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego. Po pomyślnym zdaniu egzaminu, przed pocztem sztandarowym i w obecności wszystkich zgromadzonych gości, złożyli uroczyste ślubowanie. Potem nastąpił moment pasowania na ucznia. 
Dokonały go magicznym ołówkiem pani dyrektor Małgorzata Wyszyńska i pani wicedyrektor Krystyna Kamka. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez rodziców.

Wszystkim pasowanym uczniom i uczennicom życzymy sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

img

37
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 15
  • 10
Komentarze