03.11.2017

Rajd harcerski ,,Pamiętajmy o tych , którzy odeszli…’’

Rajd Harcerski ,,Pamiętajmy o tych , którzy odeszli…’’

W dniach 20-21.10.2017 r. w naszej szkole odbył się Rajd Harcerski pod hasłem ,,Pamiętajmy o tych , którzy odeszli ..’’                                                                      Organizatorem tej imprezy harcerskiej były: Maryla Chilińska, Lucyna Szczęsna, Agnieszka Łazarczyk, Iwona Raszczyk, Danuta Malinowska oraz Marine Mkrtczjan. Uczestniczyli w nim uczniowie próbnych drużyn harcerskich  z klasy 3c,4a,4b,6a,6b ,Rodzice uczniów oraz absolwenci SP2.   Ciekawy program rajdu zapewnił wszystkim uczestnikom moc zabawy i niezwykłych przeżyć.                                                                                                                                  

       Pierwszego dnia , po apelu powitalnym, młodzi harcerze wspólnie z nauczycielami, rodzicami wykonali wiązanki nagrobne.                    Punktem kulminacyjnym tego wieczoru było ,,Świeczkowisko’’. Uczniowie kl.6a i 6b przy blasku zapalonych świec, harcerskiej  muzyce ,  przedstawili interesujące gawędy  o  postaciach , które w szczególny sposób zapisały się historii  naszego państwa, i  zapadły głęboko w naszej pamięci, i naszych sercach. Wspominali Jana  Pawła II ,Marię i Lecha Kaczyńskich, Jerzego Krzywoszewskiego .                                                                        

  Po tym widowisku wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez naszych wspaniałych i niezawodnych Rodziców.

   Atrakcjom nie było końca! Na młodych harcerzy czekały kolejne zadania: ,,Nocne, historyczne podchody ‘, gry i zabawy oraz zmiana warty.

Po wspólnie spędzonej, bogatej w niespodzianki  nocy harcerze wczesnym rankiem udali się do  Muzeum Ziemi Piskiej na lekcję muzealną. Po  tych zajęciach , mimo niesprzyjającej pogody, pomaszerowali na cmentarz. Złożyli wiązanki, zapalili znicze na opuszczonych grobach oraz odwiedzili grób J. Krzywoszewskiego, dr Wł. Klementowskiego, Symboliczną Mogiłę Polaków Zesłanych na Sybir oraz Tablicę  poświęconą L. Kaczyńskiemu.

Rajd propagujący patriotyzm, kultywujący pamięć o bohaterach oraz uczący lokalnej historii w przystępny sposób był niezapomnianą przygodą i czasem wspólnej , harcerskiej zabawy. Dziękujemy  wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania,szczególne podziękowania kierujemy do harcerek z Żeńskiej Drużyny Harcerskiej Amazonki.