18.11.2019

POSZERZAMY HORYZONTY JĘZYKOWE.

W dniu 14 listopada 2019 uczniowie klas 8a, 8b oraz 7a wraz z nauczycielkami języków obcych odbyli wycieczkę do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Celem wizyty było pobudzenie w uczniach kompetencji językowych.Uczniowie mieli okazję poćwiczyć swój warsztat językowy poprzez aktywny udział w wykładzie prowadzonym przez studentów pochodzących z Afryki i Hiszpanii, którzy w języku angielskim opowiadali o swoich krajach oraz chętnie udzielali odpowiedzi na zadane przez uczniów pytania.

Dzięki uprzejmości władz uczelni poznaliśmy również w jaki sposób powstają różne produkty spożywcze, poprzez zwiedzenie pracowni żywieniowej.

Pobyt upłynął w przyjemnej atmosferze, co więcej uświadomił uczniom jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie.

Niniejszym nawiązaliśmy współpracę z uczelnią i zaprosiliśmy ich wraz ze studentami do siebie, gdzie w rewanżu to uczniowie naszej szkoły w językach obcych opowiedzą naszym gościom o naszej polskiej kulturze i tradycjach.

img

2
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 10
  • 6
Komentarze