03.11.2019

KAMPANIA SPOŁECZNA „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE”

W październiku w ramach udziału w kampanii „ Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” pedagog Ewa Michniowska-Liszka przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w klasie Ic i IIb.

🔶 Ich celem było przybliżenie uczniom problemów i trudności związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie osób niewidomych i niedowidzących, kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową.

🔷 Uczniowie mieli możliwość poznać problemy osób niewidomych podczas różnych ćwiczeń, które wykonywały z wielkim zaangażowaniem.

🔶 I tak np.; mając zawiązane chustką oczy poszukiwali własnego buta umieszczonego pośród innych butów lub plecaka umieszczonego pośród innych plecaków .Najtrudniejszym zadaniem okazało się spakowanie plecaka, tak aby znalazły się w nim zeszyty i podręczniki należące do danego ucznia.

🔷 Uczniowie obejrzeli film informujący jak pomagać osobom niewidomym. Sprawdzali pismo Braille’a na opakowaniach leków, próbowali przygotować napój. Część uczniów deklarowała, że powtórzy ćwiczenia w domu i że jest to pomysł na ciekawą zabawę.

img

11
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 1
  • 0
Komentarze