04.01.2022

KAMPANIA "BIAŁA WSTĄŻKA" W NASZEJ SZKOLE

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w promowanie ogólnoświatowej kampanii „Biała wstążka” mającej na celu przeciwdziałanie przemocy, szczególnie wobec kobiet.

W ramach szkolnych działań profilaktycznych skoncentrowaliśmy się na promowaniu właściwych postaw takich jak poszanowanie innych, reagowanie na przemoc i jej nie stosowanie, a także nauce zaangażowania społecznego
nasi uczniowie między innymi:

 • odbyli rozmowy z wychowawcami na temat przeciwdziałania przemocy, brali udział w warsztatach z pedagogiem szkolnym „Bądź kolegą, nie dokuczaj”, „Wulgaryzmom mówimy stop”, „Porozumienie bez przemocy” podczas których uczyli się właściwych reakcji w sytuacjach narastających emocji i wspólnie szukaliśmy właściwych rozwiązań.
 • przygotowana została tablica informacyjna „Biała wstążka” promująca ideę akcji oraz przekazująca informacje o miejscach i kontaktach, które warto znać będąc w sytuacjach trudnych.
 • samorząd uczniowski umożliwił uczniom przypięcie symbolicznej wstążki na znak solidaryzowania się z ideą kampanii o „przeciwdziałaniu przemocy”
 • w celu promowania właściwych wzorców będących najlepszym środkiem zapobiegającym przemocy, zorganizowano konkurs „Dżentelmen roku 2021/2022”, uczennice w każdej klasie wybierały klasowego dżentelmena (koleżeńskiego, kulturalnego, niosącego pomoc i będącego wzorem dla innych.

A oto lista tegorocznych „Dżentelmenów”naszej szkoły:

 • Kl.1a Jakub Chodnik
 • Kl.1b Krzysztof Połomski
 • Kl.2a Piotr Gutowski
 • Kl.2b Olaf Kosakowski
 • Kl.3a Dawid Wykowski
 • Kl.3b Sebastian Olender
 • Kl.3c Błażej Przygoda
 • Kl.4a Szymon Woźniak
 • Kl.4b Tymon Topa
 • Kl.5a Adrian Sztachański
 • Kl.5b Jakub Bugnacki
 • Kl.6a Bartosz Sapiński
 • Kl.7a Kacper Prusinowski
 • Kl.7b Piotr Skrodzki
 • Kl.7c Franciszek Zadroga
 • Kl.8a Bartłomiej Olachno
 • Kl.8b Karol Okoń
 • Kl.8c Cyprian Łuba
 
Wszystkie podjęte działania mają na celu promowanie wartości szacunku do innego człowieka, wyrażenie naszego sprzeciwu wobec agresji i przyczynienie się do reagowania na przemoc i wspieranie jej ofiar.
img
0
Dodaj Komentarz
 • 12
 • 15
 • 9