25.02.2020

III MIEJSCE UCZNIÓW KL. 3A W VI GMINNYM KONKURSIE „MAŁY RATOWNIK"

25 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Jeżach odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu „Mały Ratownik” dla uczniów z klas I-III.

✅ Celem konkursu było oswojenie dzieci z ideą niesienia bezinteresownej pomocy, wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności tak, aby mogły komuś uratować zdrowie, a nawet życie.

✅ W konkursie uczestniczyło 10 zespołów 3-osobowych, reprezentujących prawie wszystkie szkoły z całej gminy Pisz.

Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy 3A, w takim samym składzie, jak w roku ubiegłym (chłopcy wówczas wygrali V edycję tego konkursu):

🔹 Białczak Błażej

🔸 Maciak Maksymilian

🔹 Rafałowski Aleksander

✅ Konkurs otworzył pokaz akcji ratowniczej z wykorzystaniem defibrylatora serca AED wykonany przez zawodowych ratowników z Fundacji „Nadzieja” z Kolna. Potem dzieci musiały wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i umiejętnościami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

✅ I część konkursu – teoretyczna to test sprawdzający wiedzę uczniów na temat resuscytacji krążeniowo- oddechowej, pozycji bezpiecznej, łańcucha przeżycia.

✅ II część konkursu – praktyczna polegała na tym, że zespoły musiały wykonać zadanie praktyczne tj. ocenić stan poszkodowanego, ustalić plan postępowania i wykonać zadanie w jednym z wylosowanych zdarzeń tj.: - krwotok z nosa - opatrywanie ran - urazy stawów kończyn - oparzenia I stopnia - odmrożenia I stopnia.

Po obu częściach konkursu można było zdobyć maksymalnie 28 pkt. Nasi chłopcy zdobyli 25 pkt i zajęli III miejsce.

✅ Po zmaganiach konkursowych w oczekiwaniu na wyniki konkursu , w związku z tym, że konkurs odbywał się w Zapusty dzieci uczestniczyły w warsztatach matematyczno - kulinarnych „Matematyczny przepis na rogaliki cioci Eli”. Było dużo radości przy zagniataniu i wałowaniu ciasta oraz formułowaniu rogalików. Po zakończeniu konkursu upieczone rogaliki dzieci zabrały do domu.

✅ Konkurs dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

✅ Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a dyrekcji i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w JEŻACH dziękujemy za wspaniałą organizację konkursu. 

img

14
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 2
  • 0
Komentarze