13.11.2018

I MATEMATYCZNE PODCHODY PISKIEJ POZYCJI RYGLOWEJ

Miesiąc październik był w naszej szkole miesiącem pełnym matematycznych działań. Wychodząc z założenia, że nauka nie musi kojarzyć się z nudnym rozwiązywaniem zadań, w ramach programu „mPotęga" nasi uczniowie wzięli udział w „I MATEMATYCZNYCH PODCHODACH PISKIEJ POZYCJI RYGLOWEJ”.

Podczas podchodów uczniowie klasy 6a pod czujnym okiem p. Sławomira Wolskiego i p. Pawła Leszczyńskiego przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów trasę do pokonania w okolicach schronu biernego Regelbau 502.

Wiedza matematyczna, geograficzna, historyczna, ekologiczna, zmysł detektywistyczny i sprawność fizyczna to umiejętności, którymi musieli wykazać się wszyscy uczestnicy. Ich zadaniem było, bowiem jak najszybsze rozwiązanie zadań, które wymagały wykorzystania poznanej wiedzy, umiejętności logicznego myślenia oraz dotarcie do wyznaczonego celu, gdzie czekała na zwycięzców niespodzianka. Wszyscy bardzo chętnie przystąpili do matematycznych zmagań i z ogromną energią konkurowali ze sobą. Nad prawidłowym przebiegiem podchodów czuwali opiekunowie projektu oraz członkowie Stowarzyszenia Historycznego „Piska Pozycja Ryglowa”.

Dziękujemy p. S. Wolskiemu i p. P. Leszczyńskiemu za pomoc w organizacji podchodów.

img

32
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 7
  • 10
Komentarze