04.11.2019

I can teach you what I have already learned.

I can teach you what I have already learned - pod tym hasłem uczennice klasy 8a zmierzyły się z zadaniem postawionym przez swoją nauczycielkę języka angielskiego.

📍 Chętne osoby miały przygotować lekcję o tematyce wynikającej z podstawy programowej klas 1-3 oraz przeprowadzić lekcję w języku obcym.

📍 Dwie nasze klasy z edukacji wczesnoszkolnej miały już okazję odbycia takiej lekcji. W klasie 2a zaprezentowano tematykę z zakresu kulturoznawstwa i tradycji związanych ze świętem jakim jest Halloween. Uczennice w roli nauczycielek zaprezentowały zasób słownictwa związanego ze świętem. Pokazały tradycje łowienia jabłek buzią oraz zjedzenia ciastka bez użycia dłoni. Całość lekcji uwieczniło przygotowanie maski w sposób dowolny.

📍 W klasie 1b natomiast dzieci miały lekcję o nazwach części ciała, podczas których kolejny zespół z klasy 8a przygotował plakaty, piosenkę dotyczącą tych zagadnień jak również kalambury w języku obcym. Dzięki tego typu zajęciom starsi utrwalają i dzielą się swoją wiedzą z młodszymi, a nasi najmłodsi poszerzają swój zasób słownictwa i wiedzy.

img

7
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 7
  • 3
Komentarze