14.05.2018

Dzień Kultury Amerykańskiej

Po powitaniu naszych gości, uczniowie i żołnierze zostali podzieleni na grupy i wypełniali kartę „Personal Questions”, co zmotywowało uczniów do rozmowy w języku angielskim. Było przy tym sporo emocji, ale wszyscy świetnie sobie poradzili. Po zakończeniu pierwszego zadania, wszyscy uczestnicy przeszli Tunelem Ciszy „Tunnel of Silence” do sali gimnastycznej, żeby wspólnie budować Miasteczko Przyjaźni -„Town of Friendship”. Pomysłów na budowanie swojej ulicy było wiele, a powstało ich aż 9. Po wykonanej wspólnej pracy był czas na wspólne zdjęcia i krótkie rozmowy.

Po przerwie, uczestnicy wykonali projekt „Easter”, podczas którego poznawali podobieństwa i różnice w obchodzeniu Świąt Wielkanocnych w USA i w Polsce. Podsumowaniem pierwszej części Dnia Amerykańskiego było obejrzenie prezentacji o Wielkanocy w Polsce oraz słodki poczęstunek w stylu amerykańskim przygotowany przez naszych wspaniałych Rodziców na których zawsze możemy liczyć. Drugą częścią tego spotkania zajął się pan Grzegorz Bazydło który poprowadził międzynarodowy mecz koszykówki. Po meczu niestety musieliśmy pożegnać naszych gości i wrócić na lekcje, ale żołnierze powiedzieli, że na pewno nas znów odwiedzą. Zatem trzymamy ich za słowo
Dzień Kultury Amerykańskiej dostarczył uczniom wiele zabawy i stanowił odskocznię od codziennej szkolnej rzeczywistości. Pozostały nam wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.