03.07.2013

Dzień Języków Obcych

Nauka na wesoło jest najciekawszą formą nabywania wiedzy i umiejętności językowych, dlatego 14 czerwca, w naszej szkole, po raz kolejny uczniowie świętowali Dzień Języków Obcych.

Celem zorganizowania takiego dnia jest :

–        popularyzowanie wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych

–        konfrontacja dwóch języków, poznanie, uświadomienie sobie podobieństw i różnic między nimi

–        doskonalenie komunikacji w języku obcym w codziennych sytuacjach

–        współpraca grup języka angielskiego i niemieckiego oraz nauczycieli zespołu językowego

–        umiejętne korzystanie z różnych źródeł wiedzy

–        dzielenie się wiedzą i umiejętnościami w zakresie języka angielskiego i niemieckiego.

Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, która została  specjalnie na tę okazję udekorowana plakatami wykonanymi przez uczniów w języku angielskim i niemieckim oraz flagami różnych państw, przygotowane zostało stoisko z gadżetami kojarzącymi się z Niemcami i tablica z opisem państw niemieckojęzycznych, prezentowane były też prace konkursowe uczniów.

DSCN2830.JPG

DSCN2832.JPG

DSCN2825.JPG


Dzień Języków Obcych poprowadzili uczniowie klas: Vb, VIa i b: Zofia Wiska, Paweł Lemański, Jagna Kruszyńska, Paula Sawczuk. Prowadzący rozpoczęli uroczystość od powitania uczniów w trzech językach: angielskim, polskim i niemieckim oraz od przeprowadzenia krótkiego wywiadu z uczniami. Wszystkich uczniów na sali powitała piosenką „Guten Morgen, guten Tag” klasa Vb.

DSCN2833.JPG

Kolejnym punktem programu były prezentacje multimedialne o  kulturze, obyczajach, języku, kuchni  i o wielu innych ciekawostkach  dotyczących krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Prezentacje przygotowały uczennice klasy IVb: Dominika Ruszczyk, Gabriela Łęg, Oliwia Kurpiewska, Oliwia Siwik, Aleksandra Majk, Paulina Zaleska w ramach realizowanego w naszej szkole programu Szkoła z klasą 2.0. oraz Filip Korzep, Michał Sawicki, Patrycja Ruszczyk i Magda Nikiel z kl. VIb . Przedstawiona została też prezentacja o mieście Bremerhaven oraz Szkole Edith Stein, z którą od wielu lat prowadzimy wymianę uczniowską.

Uczniowie,  którzy w tym roku uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej wzięli również udział w spotkaniu z p. Mirą Kreską – Honorową Przewodniczącą Niemieckiego Stowarzyszenia „Roś”  oraz byłym dyrektorem Piskiego muzeum p. Dietmarem Serafinem, którzy w rozmowie z uczniami wspominali początki zawiązania partnerstwa z niemiecką szkołą z Bremerhaven.

DSCN2888.JPG

DSCN2845.JPG

DSCN2851.JPG

DSCN2852.JPG

Bardzo interesującym zajęciem okazało się dla naszych uczniów  zaśpiewanie znanej na całym świecie  piosenki  pt. „Panie Janie”  w czterech językach; polskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

Uczniowie brali też udział w zajęciach praktycznych a ich zadaniem było przygotowanie plakatów dotyczących zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania się, hobby, różnych form spędzania wolnego czasu, niemieckich  miast itp. Wykonane plakaty prezentowane są w korytarzu szkoły.

DSCN2867.JPG

DSCN2809.JPG

DSCN2820.JPG


Inna grupa uczniów przygotowywała typową niemiecką sałatkę Kartoffelsalat oraz ciasto z jabłkami Apfelstrudel, których degustacja miała miejsce na koniec uroczystości.

DSCN2877.JPG

DSCN2878.JPG

Dzień Języków Obcych stał się również dobrą okazją do wręczenia nagród laureatom konkursów takich jak : „Olimpus”, „Hasło zachęcające do nauki języków obcych” quiz „Niemiecki inaczej” oraz „Parts of body”, Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i wywołała wiele emocji wśród wszystkich uczestników.Z pewnością była ciekawą i nietypową formą nauki połączonej z relaksem oraz elementami zabawy.

DSCN2861.JPG


DSCN2865.JPG


3
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 17
  • 12
Komentarze