11.10.2011

OBCHODY "DNIA DRZEWA"

Dnia 10.10.2011r. w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Drzewa". Celem tej imprezy było wskazywanie pozytywnych postaw proekologicznych, ukazanie piękna oraz cech charakterystycznych pospolitych gatunków drzew występujących w lasach i parkach, przypomnienie znaczenia drzew dla człowieka,aktywizowanie uczniów do działań proekologicznych poprzez bezpośrednie uczestnictwo. Były łamigłówki, zagadki, puzzle, konkursy.

Uczniowie klas 4 - 6 pod opieką p. Sylwii Murawskiej przygotowali inscenizację pt. "Chrońmy drzewa". Opiekun SKO p. Agnieszka Jabłońska wraz z uczniami kl. 5 i dwiema uczennicami kl.6 przygotowała piosenkę ekologiczną Majki Jeżowskiej pt. "Moja planeta". We współpracy z opiekunem koła przyrodniczego p. Sylwią przygotowałyśmy konkursy dotyczące ochrony drzew, roślin i zwierząt zamieszkujących nasze lasy.    Były łamigłówki ekologiczne, zagadki, puzzle i różnorodne konkursy przyrodnicze dotyczące drzew. Swoją obecnością zaszczycił nas również nasz przyjaciel szkoły p. Michał Kosowicz, który wspomaga naszą szkołę w podejmowaniu różnorodnych działań ekologicznych.

Odwiedziła nas również telewizja kablowa miasta Grudziądz, która przedstawiła działania ekologiczne naszej szkoły podczas obchodów Dnia Drzewa. Program można obejrzeć w Internecie na stronie  www.tvsm.pl DSC06495.JPGw zakładce program lokalny. Program ten nadano 11 pażdziernika 2011r.

9
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 18
  • 3
Komentarze