02.06.2014

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Po raz CZWARTY w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy SKO pod hasłem „Kiermasz świąteczny”. Kiermasz otwarto w dniu 5 grudnia 2013 r. Kiermasz organizowany był przede wszystkim z myślą o mieszkańcach - środowisku lokalnym, uczniach, nauczycielach i pracownikach szkoły. Celem kiermaszu była realizacja trzech podstawowych zadań: Promowanie efektów dziecięcej twórczości manualnej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Przypomnienie i utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami bożonarodzeniowymi. To już wręcz rytuał – najpierw zbieramy materiały (kokardki, bombki, tektury, kartony, deseczki z drewna). Całe rodziny chodzą do pobliskiego lasu i zbierają szyszki, żołędzie, kasztany, gałązki jodły. W zbiórkę orzechów laskowych i włoskich angażują się również ciocie, wujkowie, babcie i sąsiedzi naszych uczniów. Uczniowie w czynie społecznym wspomagają wytwórców ozdób w brokaty, lakiery, kleje kolorowe, itp. Również byli absolwenci szkoły mieszkający we wsi Węgrowo sami składają mi propozycje pomocy w wykonywaniu tych ozdób oraz później w ich dystrybucji. Przygotowania do otwarcia kiermaszu trwały prawie miesiąc, bo już od 13 listopada rozpoczęliśmy „produkcję” ozdób bożonarodzeniowych.

0
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 27
  • 21