22.12.2014

Wieczór wigilijny w naszej szkole: Wspólne chwile, radość z pracy nad wychowaniem dzieci

Światło świec, opłatek, dorośli , dzieci i kolędy... W czwartkowe popołudnie tradycyjnie już w naszej szkole zgromadziliśmy się przy stole na wieczerzy wigilijnej. Kultywowanie tych obyczajów budzi w dzieciach, dorosłych miłość. Przypominamy sobie również dawne sposoby strojenia wnętrz, pięknie wykonane ręcznie ozdoby np. pająki z papieru:)

 

Wieczór wigilijny był powodem spotkania się wszystkich tych, którzy wychowują i troszczą się o nasze dzieci. W pierwszej kolejności pani Dyrektor Małgorzata Zawistowska przywitała:

- Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie - pana Krzysztofa Krajewskiego,

- Przewodniczącego Rady Gminy - pana Sławomira Misiewicza,

- Proboszcza parafii Dąbrowa Wielka - księdza Wiesława Paca,

- Radnego Gminy Wysokie Mazowieckie - pana Leszka Brzozowskiego,

- Inspektora ds. oświaty - panią Agnieszkę Idźkowską,

- panią Bożenę Bucińską - z wydziału prewencji Komendy Powiatowe Policji,

- panią Paulinę Szablak - z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji,

- Leśniczego Leśnictwa Trzeciny - pana Wiesława Stanisławskiego,

- panią Jadwigę Łętowską - księgową,

- Przewodniczącą Rady Rodziców - panią Monikę Wojtkowską oraz

naszych wspaniałych Rodziców, Uczniów i nas nauczycieli:)

Serdecznie dziękujemy za miłe słowa adresowane do naszej społeczności, które tego dnia padły z ust pana Wójta oraz księdza Proboszcza.

Wspaniale przygotowana wieczerza wigilijna to efekt wielkiego oddania i  chęci współuczestniczenia w pracy nad wychowaniem dzieci Rodziców. Na taką atmosferę spotkania pracuje się latami, jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy tego doświadczać każdego dnia pracy. Wyrazem wdzięczności naszych uczniów były własnoręcznie i od serca pięknie wykonane opakowania na prezenty dla gości, które okazały się miłą niespodzianką. Dzieci pracowały nad pudełeczkami wspólnie z panią Agatą Bielestą, którą pozdrawiamy:)

Na szczególną uwagę zasługuje występ uczniów. Scenografia, muzyka, efekt końcowy uderzający prosto w serce, łzy wzruszenia i niedowierzania, że ta grupa dzieci wypracowała taki wysoki poziom wykonania. Próby i przygotowania we współpracy z panią Bożeną Gutowską - Popławską zakończyły się imponującym pokazem umiejętności uczniów.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkim cudownych, spokojnych, mądrze przeżytych Świąt Bożego Narodzenia!!!